Ako často by som mal čistiť svoj e-mailový zoznam?

máj 31, 2020
8

Udržiavanie zoznamu e-mailov v čistote je pre vaše aktivity v oblasti odosielania e-mailov nevyhnutné, ale to už viete! Najčastejšie hneď po otázke, "Prečo by som mal čistiť svoj e-mailový zoznam prichádza "Ako často mám čistiť svoj zoznam?.

A hoci je odpoveď na ňu oveľa zložitejšia, je potrebné naplánovať aktivity na overenie zoznamu v mailingovom kalendári čo najskôr, ak chcete, aby vaša doručená pošta umiestnenie špičkové.

Ak si chcete prečítať viac o hygiene e-mailového zoznamu, stiahnite si našu správu o hygiene e-mailového zoznamu na rok 2024!

Prečo by som mal svoj zoznam overovať viac ako len raz?

Bohužiaľ, medzi obchodníkmi panuje nesprávny názor, že po overení zoznamu ste s čistením zoznamu na dlhú dobu alebo dokonca nadobro skončili. Nie! Adresy vo vašom zozname neustále zastarávajú!

Odhaduje sa, že každý rok vyprší viac ako 20% všetkých e-mailov! Preto by čistenie zoznamu malo byť opakovanou činnosťou, ktorú budete musieť vykonávať počas určitého obdobia. V tomto článku sa vám pokúsime pomôcť zistiť, čo môže "špecifické obdobie" znamenať vo vašom prípade a prečo vám nástroj na overovanie e-mailov, ako je Bouncer, môže pomôcť zostať mimo priečinka so spamom.

Ako často by ste mali čistiť e-mailové zoznamy?

Pri vyhľadávaní na internete najlepší e-mail overovanie frekvencie, najčastejšie sa opakovali odpovede "tak často, ako potrebujete" alebo "každé 3 mesiace". To vôbec nepomáha, pretože je to príliš všeobecné a nezohľadňuje to všetky zložky kvality údajov.

Neplatné e-mailové adresy môžu spôsobiť veľa problémov poskytovateľom e-mailových služieb, ako aj vašim príjemcom: veľa sťažností na spam, nízka doručiteľnosť e-mailov, nepodarené e-mailové kampane, neangažovaný zoznam kontaktov...

Frekvencia overovania e-mailov by mala vychádzať najmä z troch faktorov:

Ako často posielate svoju kampaň?

Potreba overovania e-mailov priamo závisí od frekvencie odosielania e-mailov. Ak posielate kampaň len každé 4 mesiace (alebo častejšie), potom sa odporúča overiť zoznam pred každým odoslaním.

Ak však prijímateľom posielate e-maily každý mesiac alebo menej, mali by ste to robiť pravidelne, ale nemusí to byť potrebné pred každou kampaňou. Keď robíte pravidelné e-mailové marketingové kampane, potrebujete aj pravidelné služby overovania e-mailov.

Chyby ako pasce na spam alebo syntaktické chyby v zozname sa môžu stať aj tým najlepším a konečným výsledkom je znížená miera zapojenia. Pravidelný proces overovania tu výrazne pomáha.

Metóda, ktorú používate na zber e-mailov

Jedným z aspektov, ktoré ovplyvňujú kvalitu vašich e-mailových zoznamov, je skutočnosť, že sa časom stávajú neplatnými, avšak ďalšou dôležitou zložkou je počet chybne zadaných alebo falošných e-mailových adries, ktoré získate z registračných formulárov.

Môžete použiť dvojité prihlásenie (účastník musí potvrdiť svoju predplatné kliknutím na odkaz v e-mailovej správe od vás) alebo jednorazové prihlásenie. Okrem toho môžete do formulára na zber e-mailov pridať overenie e-mailu v reálnom čase, pri ktorom sa adresa overí v okamihu zadania.

Dvojité prihlásenie s overením e-mailu v reálnom čase - je to najbezpečnejší spôsob zberu e-mailov, pretože zabraňuje registráciám s chybne zadanými e-mailami., jednorazové domény, neplatné adresy atď. Navyše vám to dáva potvrdenie, že osoba, ktorá sa zaregistrovala, skutočne používa schránku, ku ktorej má prístup, takže má záujem o vašu hodnotu.

Jednotné prihlásenie s overením e-mailu v reálnom čase - zabraňuje chybným a jednorazovým e-mailom, ale účastník môže používať schránku, ku ktorej ani nemá prístup.

Dvojité prihlásenie - nezastaví registráciu pomocou dočasných e-mailov, ktoré sú zvyčajne platné do 72 hodín. Väčšina poskytovateľov e-mailových služieb ich nechá preklouznuť.

Jednotlivé prihlásenie - v podstate zhromažďujete všetko od registrácií s dočasnými schránkami, cez chybné zadávanie "hrubého prsta" až po registrácie s neplatnými e-mailovými adresami.

Typy e-mailových zoznamov, ktoré používate: B2B alebo B2C

Ak je hodnota vášho podnikanie je zamerané na iné spoločnosti, budete musieť častejšie čistiť svoje zoznamy e-mailov. Je to preto, že zoznamy e-mailov B2B majú tendenciu vypršať častejšie ako B2C. Ľudia menia zamestnanie, preto e-maily, ktoré boli platné vo vašej poslednej kampani, sa teraz môžu ťažko odrážať.

V B2C, kde klienti používajú svoje osobné e-maily, je to stabilnejšie, často nám jedna e-mailová adresa, ktorú máme, zostane desiatky rokov, hoci ľudia menia priezviská, prechádzajú k iným poskytovateľom poštových schránok atď. Je pravdepodobnejšie, že za e-mailovou adresou sa skrýva skutočná osoba, a preto by ste nemali používať overovače e-mailov tak často ako v B2B.

Na druhej strane je rovnako pravdepodobné, že títo zákazníci budú vo vašich registračných formulároch používať dočasné e-mailové adresy, a práve tu sa API v reálnom čase naozaj hodí.

Ďalšie informácie

Ak pri registrácii rozdávate nejaký darček zadarmo (zadarmo skúšobnú verziu, pdf, elektronickú knihu, tipy alebo akýkoľvek iný magnet), zvážte prosím, že niektorí ľudia môžu zneužiť vašu štedrosť a použiť neplatné/dočasné e-maily na získanie obsah bez toho, aby ste zanechali svoju skutočnú adresu. V takom prípade budete musieť svoj zoznam čistiť častejšie.

Optimálna frekvencia overovania e-mailov pre B2C a B2B

Odhadované obdobie nájdete v tabuľkách nižšie:

Ako často overovať zoznam B2C?
 

 
Ako často by ste mali overovať zoznam B2B na zlé e-maily?
 

Ako vidíte z vyššie uvedenej tabuľky, ak používate na zber e-mailov B2B len jeden opt-in a kampaň odosielate každý týždeň, potom je riziko zberu chybne zadaných e-mailov + vypršania platnosti iných e-mailov v zozname také vysoké, že možno budete musieť overovať svoj zoznam aj každé dva týždne!

Na druhej strane, ak každý mesiac posielate e-maily na svoj zoznam B2C, zozbierané s dvojitým prihlásením, môžete skontrolovať e-mail platnosť každé 3 mesiace a vaša povesť odosielateľa by mala byť v bezpečí pred vysokým miera odskočenia.

Ako mám vyčistiť svoj e-mailový zoznam?

Najlepší spôsob, ako odstrániť neplatné e-maily zo zoznamu (teda tie, ktoré vygenerujú tvrdý odchod), je použiť kontrola e-mailu ako Bouncer.
 

 
Funkcia Bouncer pomáha zlepšiť mieru doručiteľnosti e-mailov odstránením všetkých typov zlých e-mailových adries: zastaraných, jednorazových e-mailových adries, spamových pascí, záchytných adries, duplicitných e-mailov a ďalších. Náš overovač e-mailov je jedným z najpresnejších v odvetví, s hodnotou 99% a vyššou.

Nástroje na overovanie e-mailov sú navrhnuté tak, aby odhalili zlé e-maily bez odoslania akejkoľvek správy na adresy. Ich používaním neriskujete svoju povesť odosielateľa, a teda ani doručiteľnosť e-mailov. Hromadné overovanie e-mailov môže znížiť počet vrátených e-mailov a zlepšiť celkovú účinnosť vášho e-mailového marketingu.

Niektoré činnosti čistenia zoznamu môžete vykonať sami, napríklad odstrániť spamovo vyzerajúce adresy alebo adresy s nesprávnym formátom, ale čistenie zoznamu DIY je zvyčajne časovo veľmi náročné a nie je také účinné ako overovanie e-mailov.

Ručné overovanie celého zoznamu s cieľom nájsť platné e-mailové adresy môže trvať niekoľko dní alebo týždňov. Na druhej strane, proces overovania e-mailov vám pomôže nájsť platné adresy v priebehu niekoľkých minút pre priemerný zoznam.

Kedy mám overiť svoj zoznam?

Teraz už viete, ako často by ste mali overovať svoj zoznam a ako to robiť, ale kedy je to najlepšie? Tu je odpoveď jednoduchá: čo najbližšie k začiatku kampane!

Keďže e-maily majú tendenciu časom vypršať, zoznam overený pred dvoma týždňami môže mať dnes za následok niekoľko tvrdých odoziev. Preto je odporúčaný čas čistenia zoznamu do 72 hodín pred odoslaním.

Môžete tiež použiť overenie v reálnom čase pre svoj e-mailový program. Nástroje, ako je API od Bounceru, vám umožnia pridať na webovú stránku kúsok kódu a hneď ako niekto pridá e-mail do poľa registračného formulára, Bouncer vám povie, či je adresa dobrá alebo nie.

To vám pomôže odstrániť dočasné, neaktuálne a neaktívne e-mailové adresy bez toho, aby ste museli pohnúť prstom. Táto služba na čistenie e-mailových zoznamov pokrýva najprv základy: kontroluje syntax e-mailu a potom pokračuje v overovaní, či je adresa aktívna a používaná.

Odstránením rizikových e-mailových adries v mieste vstupu pomocou nášho rozhrania API na overovanie e-mailov môžete znížiť počet odmietnutých e-mailov a ľahko obísť spamové filtre.

Krátka rekapitulácia rizík spojených s neudržiavaním e-mailových zoznamov v čistote

Oceňujeme, že väčšina z vás chápe výhody udržiavania všetkých svojich e-mailových zoznamov v čistote a vie aj to, ako často čistiť svoj e-mailový zoznam, ale pre tých z vás, ktorí narazili na tento článok a nevedia, tu je naša krátka rekapitulácia, len pre vás.
 

odosielanie e-mailov

 
Vaším hlavným cieľom ako e-mailového marketéra je zabezpečiť, aby vaše kampane prichádzali do schránok, pre ktoré sú určené. Zoznam, ktorý nie je čistý a zdravý, vytvára množstvo problémov, ktoré to môžu ovplyvniť.

Na druhej strane, pokles vašich dodávok priamo zvyšuje vašu miera odskočenia, a to je naozaj zlá správa pre vaše skóre odosielateľa, ako Poskytovatelia internetových služieb a ich servery posudzujú vaše doména a začnite používať tieto nežiaduce čierne značky na e-mailovú adresu Od.

Sú to položky, ktorým sa naozaj musíte vyhnúť, a preto sme tu, aby sme vám pomohli.

Jednou z hlavných výhod čistého zoznamu je, že je miera odskočenia čo najnižšia.

Súvisiace výhody, ktoré dosiahnete, sú rozdielom medzi úspešným odoslaním kampane a vašou návratnosť investícií do e-mailového marketingu:

  • zníženie nákladov na marketing
  • zníženie počtu sťažností na spam a menej neaktívnych odberateľov
  • zdravé skóre odosielateľa
  • vyššia miera otvorenia a kliknutí u cieľového publika
  • angažovanejšie publikum, ktoré číta vaše marketingové správy

Keď si toto všetko uvedomíte, zistíte, že je nevyhnutné udržiavať tieto zoznamy čisté, ale aj vedieť, ako často zoznam e-mailov čistiť.

Môže mi spoločnosť Bouncer povedať, či mám overiť svoj zoznam?

No aj keď ste v tomto článku dostali celkom dobré tipy a pokyny, stále si možno nie ste istí, či je správny čas na overenie vášho zoznamu. A pre takéto dilemy má Bouncer práve ten správny nástroj, ktorý vám pomôže urobiť jednoduché rozhodnutie: bezplatný nástroj na overovanie vzoriek e-mailov!

Stačí, ak svoj zoznam nahráte do našej platformy, a my vám na základe malej (náhodne vybranej) vzorky poskytneme odhad odozvy konkrétneho zoznamu. Na základe toho môžete svoj zoznam buď ponechať nevyčistený, pretože odhad bounce je super nízky, alebo môžete pokračovať v overovaní e-mailov.

Pomocou bezplatného nástroja na overovanie vzoriek e-mailov od spoločnosti Bouncer by ste mali byť schopní ľahko zistiť, ako často by ste mali čistiť svoj zoznam e-mailov.

Zaregistrujte sa ešte dnes a overte si prvých 100 e-mailov úplne zadarmo!

Čiary a bodky