Ako skontrolovať, či je e-mailová adresa platná: Najdôležitejší návod, ako zistiť, či je e-mailová adresa správna.

júl 23, 2020
8

Zoznam e-mailových adries je ako čistý účet: nie je to niečo, čo by ste mali nechať tak a dúfať, že všetko dopadne najlepšie.

Mali by ste ho často kontrolovať a dbať na to, aby ste odstránili všetko, čo ohrozuje vaše zdravie. Hlavným dôvodom na prechádzanie zoznamu e-mailov je uistiť sa, že všetky e-maily sú stále platné.

Platná e-mailová adresa je jediný typ adresy, ktorý chcete mať v zozname. Ako však skontrolujete, či je e-mailová adresa platná? Môžete to urobiť ručne, alebo by ste mali použiť program na kontrolu e-mailov?

Na všetky vaše otázky odpovedáme nižšie.

Prečo by som mal skontrolovať, či je e-mailová adresa platná?

Skôr ako sa pozrieme na spôsoby, ktorými môžete skontrolovať platnosť e-mailovej adresy, musíme sa pozrieť na dôvody, prečo by ste mali tieto kontroly vykonávať.

  1. Reputácia
  2. Doručiteľnosť
  3. Presnosť
  4. Výkon

Ak vynecháte overenie svojich e-mailových zoznamov, smerujete do nepokojných vôd. Každý rok sa vyradí alebo deaktivuje viac ako 20% e-mailových adries. Ak nebudete pravidelne overovať adresy vo svojich zoznamoch, môže to znamenať, že sa vám automaticky zvýši počet vyradených adries o 20-25%.

príklady platných e-mailových adries

Tak vysoká miera odmietnutia poškodí váš e-mail povesť odosielateľa.

Zlá povesť odosielateľa vedie k slabá doručiteľnosť-s kampaňami, ktoré namiesto do schránok prichádzajú do priečinkov so spamom. Tam vám neprinesú nič dobré, takže vaše šance na konverzie, potenciálne zákazníkov a predaj klesnú.

S presnosť vašich e-mailových adries a kampaní, všetko, čo môžete očakávať, je. slabý výkon a slabé výsledky.

Dôvody, prečo by ste nemali posielať testovací e-mail na overenie pravosti adresy

Najjednoduchším spôsobom, ako skontrolovať, či je e-mailová adresa platná, je odoslať testovací e-mail. Jednoduché, však? Ak sa testová správa ťažko vyhodnotí, adresa nie je autentická a je potrebné ju odstrániť zo zoznamu.

Čo je teda zlé na tejto metóde kontroly platnosti e-mailu?

Čím viac e-mailov takto otestujete, tým viac tvrdé odrazy dostanete z jednorazových e-mailov, falošných e-mailových ID a ďalších. Keďže sa tieto tvrdé odrazy sčítajú, aj bez odosielania správ kampane poškodia vašu povesť odosielateľa.

Ak to stačí na to, aby vás pridali do zoznamov spamu, ovplyvní to vašu doručiteľnosť a následne aj vaše odosielanie a ukazovatele kampaní.

Jediný spôsob, ako použiť túto metódu overenia e-mailovej adresy bez toho, aby to ovplyvnilo vaše údaje, je nastaviť fiktívne e-mailové konto z inej domény. To v prípade, že túto metódu naozaj chcete využívať ako možnosť, ale nemali by ste, pretože existujú lepšie spôsoby skontrolovať e-mail platnosť.

Okrem toho budete príjemcom posielať len nevyžiadané správy.

Existujú oveľa jednoduchšie a účinnejšie metódy overovania adries.

Ako pingnúť server na overenie e-mailovej adresy

Jedným zo spôsobov, ako skontrolovať, či je e-mailová adresa platná bez odoslania e-mailu, je ping na poštový server.

Na tento účel musíte použiť konzolovú aplikáciu. Je to presný test, ale je zdĺhavý, technický a príliš časovo náročný pre viac ako niekoľko adries.

  1. Najprv budete potrebovať MX záznam zo servera DNS domény. Urobíte to pomocou príkazu na vyhľadávanie v konzolovej aplikácii. Po získaní prístupu k zoznamu záznamov MX výmenníka pošty chcete získať ten s najvyššou prioritou - a to je ten s najnižšou hodnotou preferencie.
  2. Overenie adresy prostredníctvom protokolu SMTP. Opäť sa pomocou konzolovej aplikácie a príslušných príkazov pripojte k e-mailovému serveru prostredníctvom predtým umiestneného záznamu MX, vytvorte SMTP handshake, určiť e-mailovú adresu, ktorú je potrebné overiť, a nakoniec vykonať jej overenie.
  3. Zobrazte si svoje výsledky. V prípade platnej adresy sa zobrazí správa "250 OK", v prípade falošnej adresy sa zobrazí nasledujúca správa: "E-mailové konto, ktoré ste sa pokúsili dosiahnuť, neexistuje. Skúste prosím dvakrát skontrolovať e-mailovú adresu príjemcu, či v nej nie sú preklepy alebo zbytočné medzery.

Ako sme už uviedli, ide o zdĺhavý proces, ktorý si vyžaduje viac než len základnú úroveň odborných znalostí. Je to užitočné, ak máte len jednu alebo dve adresy na overenie, ale ak máte dlhý zoznam adries na overenie, nie je to naozaj praktická možnosť.

Používanie nástroja alebo služby na overenie e-mailu

Namiesto manuálnej kontroly každej e-mailovej adresy, ktorá by priniesla hodiny zbytočne stráveného času a úsilia, by ste si mali vybrať spoľahlivú a efektívnu službu, ktorá túto náročnú prácu urobí za vás.

Pomocou plne automatizovaného nástroja Bouncer "všetko v jednom" môžete odhaliť všetky prvky kontrolného zoznamu validácie a zistiť, ktoré e-maily majú:

  • Neaktívne e-mailové adresy
  • Neplatné e-mailové adresy
  • Jednorazové e-mailové adresy
  • Záchytné e-mailové adresy
  • E-mailové adresy založené na rolách
  • Zlá syntax
  • Bezplatné e-mailové domény
  • Platné záznamy MX

Manuálne skontrolovať každú z týchto funkcií by bolo takmer nemožné a s naším nástrojom je to všetko zabalené do prehľadného používateľsky prívetivého rozhrania, a to všetko na jedno kliknutie. A nemusíte sa obávať hromadné e-maily Bouncer je správny nástroj na hromadné vytváranie e-mailových zoznamov, ktorý spracúva stovky tisíc kontaktov vrátane všetkých e-mailových adries.

Čo však každá z týchto možností znamená a sú naozaj potrebné?

Neaktívne alebo neplatné e-mailové adresy

Náš nástroj na hromadnú kontrolu e-mailových adries vykoná automatický ping e-mailových adries na overenie stavu každej adresy. Tento postup je známy aj ako overovanie SMPT a funguje podobne, ako sme ho opísali pri manuálnom vykonávaní - len je oveľa, oveľa rýchlejší.

Jednorazové e-mailové adresy

A jednorazová e-mailová adresa je určený na konkrétny účel a potom zničený alebo vymazaný. Dočasné e-mailové adresy neposkytujú nič iné ako tvrdé odrazy a vy viete, čo to znamená. Dokonca aj základné overenie e-mailovej adresy vám pomôže rýchlo zachytiť jednorazové e-maily, navyše vám pomôže odhaliť všetky typy zlých e-mailových adries.

Zachytenie všetkých adries

Záchytná e-mailová adresa obnovuje e-maily, ktoré boli odoslané príjemcovi, ak neexistuje žiadna konkrétna poštová schránka.
E-maily doručené do schránok typu catch-all sa pravdepodobne nezobrazia niekomu, kto má priamy záujem o váš produkt. Zistením adresy vytvorenej pre catch-all účet sa môžete kvalifikovane rozhodnúť, či má pre vás nejakú hodnotu alebo nie. Zvyčajne sa chcete vyhnúť oslovovaniu týchto adries, najmä v studených e-mailoch, pretože to môže mať za následok tvrdé odrazy. Hromadné overovanie e-mailov dokáže ľahko nájsť catch-all adresy.

E-mailové adresy založené na rolách

Adresy založené na rolách (napríklad: info@..., accounts@... alebo support@...) nie sú zamerané na konkrétneho príjemcu, ale na oddelenie, a je nepravdepodobné, že by viedli k predaju a konverziám.

Okrem toho, ak pošlete na adresu určenú skupine príjemcov, je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že niektorý z nich bude považovať vaše informácie za irelevantné a pošle ich rovno do priečinka so spamom.

Už len z týchto dôvodov nie sú vždy vhodnými adresami pre vaše marketingové kampane.

Overovanie syntaxe

Syntax e-mailu je ako je formátovaná e-mailová adresa. Každá e-mailová adresa sa skladá z 2 častí: miestnej a doménovej.

Miestna časť je informácia uvedená pred symbolom @ a doména je tá, ktorá sa nachádza za ním. Napríklad [email protected], kde názov je miestna časť a provider.co.uk je doména.

Miestna časť môže obsahovať veľké alebo malé písmená a číslice. Môže tiež obsahovať celý rad špeciálnych znakov vrátane !#$%&'*+-/=?^_`{|}~ a tiež bodku. Bodku však nemôžete použiť postupne (dve z nich spolu).

Časť domény môže obsahovať aj veľké a malé písmená a číslice a pomlčku. Pomlčku však nemôžete použiť ani postupne (dve z nich spolu).

Hlavnými problémami používateľov so syntaxou e-mailovej adresy je nesprávne napísaný alebo nesprávne zadaný detail. Je nešikovné oslabovať zoznamy údajov a prepásť zdravé príležitosti na návratnosť investícií s platnými adresami, len nesprávne zadanými. Našťastie je veľmi jednoduché skontrolovať zoznamy na správnu syntax.

Bezplatné e-mailové domény

Validačný nástroj kontroluje aj e-mailové kontá, ktoré používajú bezplatnú e-mailovú doménu. Hoci mnohí používatelia služieb Gmail, Yahoo a iných poskytovateľov bezplatných služieb sú skutoční, s jasnými úmyslami, kvalita príjemcu s registrovanou firemnou doménou je vyššia ako kvalita príjemcu bez nej.

Kontrola záznamov MX

Záznam MX poskytuje podrobnosti o poštovom serveri, ktorý doména používa. Kontrola záznamu MX domény zaručuje, že pre danú adresu fungujú autentické e-mailové servery, a je jednou z najdôležitejších častí overovania e-mailov.

Aké sú výhody overovania e-mailových zoznamov?

Tu je niekoľko základných dôvodov, prečo by sa každý, kto má e-mailový zoznam, mal raz za čas pokúsiť o jeho overenie.

Vyhadzovač

Vaše zoznamy zostanú v najlepšom stave

Odstránenie adries, ktoré sa každoročne organicky stávajú neaktívnymi, je len začiatok. Zdravie vašich zoznamov pravidelne ovplyvňujú pracovníci, ktorí menia zamestnanie, menia poskytovateľov e-mailových služieb alebo menia značku svojej firmy - čo je príčinou príliš veľkého počtu tvrdých odoziev.

Zníženie miery tvrdého odrazu

Pravidelné overovanie vašich zoznamov udrží vaše miera odskočenia nízka a doručiteľnosť e-mailov vysoká. Tvrdé odrazy poškodzujú povesť vašej elektronickej pošty, ktorú je potrebné chrániť za každú cenu.

Udržuje vysokú doručiteľnosť

Vďaka silnej e-mailovej reputácii sa do schránok príjemcov dostane viac vašich správ. Udržiavanie mimo priečinkov so spamom podporuje lepšiu mieru kliknutí a konverzií.

Zvýšenie konverzií

E-mailový marketing, najmä na prihlásenú a zdravú databázu, je osvedčený stratégia pre vysokú návratnosť investícií. Overovanie údajov o zákazníkoch zabezpečuje doručiteľnosť vašich správ a vytvára cenné príležitosti na predaj a konverzie.

Zlepšenie profilu značky

Zapojenie publika, ktoré sa zaregistrovalo do vašej služby alebo si už u vás kúpilo, posilní vaše vzťahy so zákazníkmi. Pokiaľ sú informácie, ktoré poskytujete, relevantné a zaujímavé, e-mailový marketing je jednou z najlepších metód opakovaného predaja.

Bez čistej databázy, vysokej doručiteľnosti a silnej e-mailovej reputácie nemáte najlepšie šance dostať sa do schránok, ktoré potrebujete.

Teraz viete, ako skontrolovať, či je e-mailová adresa platná

Neplatné adresy sú oveľa viac než len pohodlná záležitosť. Čistý zoznam kontaktov vám umožní osloviť každého na zozname a ochrániť povesť odosielateľa e-mailov. Môžete tiež očakávať lepšiu mieru prekliknutia a otvorenia, ako aj mieru konverzie z vašich e-mailov. Čo sa vám nepáči?

Najlepšie na tom je, že pomocou aplikácie Bouncer môžete skontrolovať, či sú vaše e-maily platné - úplne zadarmo. Vyskúšajte našu službu overovania platnosti e-mailov a zistite, koľko e-mailových adries je potrebné odstrániť pred ďalšou e-mailovou kampaňou.

Čaká na vás bezplatná skúšobná verzia!

Často kladené otázky

Aký je najlepší spôsob hromadnej kontroly platnosti e-mailových adries?

Ručné spracovanie neprichádza do úvahy, pretože by si vyžadovalo príliš veľa času a úsilia. Kontrola e-mailov, ako napríklad Bouncer, má služby overovania e-mailov, ktoré dokážu hromadne nájsť neplatné a falošné e-maily. Napríklad služba Bouncer dokáže za jednu hodinu prejsť až 200 000 e-mailov. To znamená, že môžete hromadne vykonať kontrolu toľkých adries, koľko chcete, a skontrolovať platnosť e-mailov len niekoľkými kliknutiami.

Môžete overovať aj adresy Gmail?

Áno, dobré služby na overovanie e-mailov dokážu overiť akúkoľvek e-mailovú adresu online vrátane bezplatných, ako sú Gmail, Yahoo, Office365 a ďalšie. Aj tieto e-maily môžu byť neaktuálne, preto je dôležité sledovať aj ich a zabezpečiť čistý zoznam e-mailov.

Môžete e-mailovú adresu overiť zadarmo?

Áno, mnohé overovače e-mailov majú bezplatné plány, ktoré vám umožnia vyskúšať si ich zadarmo. Pomocou nástroja Bouncer môžete overiť zoznam e-mailových adries s maximálne 100 položkami. Skontrolujeme každý jeden e-mail, či má správnu syntax, a uistíme sa, že je stále aktívny a nevracia žiadne chybové hlásenie.

Čiary a bodky