Jak ověřit e-mailové adresy: Definitivní průvodce pro rok 2024
Pokud se potýkáte s problémy s doručitelností e-mailů, vysokou mírou odezvy a nízkou mírou konverzí, může to mít jednoduchý důvod - neposíláte je na správné e-mailové adresy. A tím nemyslíme špatnou cílovou skupinu. Vaše e-maily mohou být jednoduše špatné - a je třeba je ověřit.
Ověřování e-mailů je proces kontroly seznamů e-mailů, abyste se ujistili, že tyto adresy jsou legitimní, aktivní a zdarma překlepů a chyb. Ruční práce samozřejmě nepřipadá v úvahu.
Dnes vám ukážeme, co je to ověření e-mailu a jak snadno ověřit e-mailové adresy.
8 důvodů pro ověřování e-mailových adres
Mnoho obchodníků s e-maily si myslí, že aktivní proces ověřování e-mailů není potřeba. Předpokládají, že mohou pravidelně úklid jejich seznamy na základě odezvy nebo je dokonce ponechat tak, jak jsou.
Koneckonců, říkají si, jakou škodu může způsobit špatná e-mailová adresa? Skutečnost je taková, že ověření e-mailu může výrazně prospět vašim e-mailovým marketingovým kampaním a poskytnout vám lepší míra doručitelnosti e-mailů. To je několik výhod ověření e-mailu:
Zvýšení doručitelnosti
Ověřené e-mailové adresy budou s větší pravděpodobností doručeny, protože máte jistotu, že jsou platné.
Proč trávit čas vytvářením ideálního e-mailu jen proto, abyste ho poslali na desítky, stovky nebo tisíce špatných e-mailových adres?
Když kontrolujete e-mailové adresy, máte jistotu, že vaše zprávy budou pravděpodobně přijaty.
Vyhýbání se tvrdým odrazům
Nedoručený e-mail je víc než jen ztráta času.
Často také vede k tvrdý odraz. Jedná se o chybové zprávy odesílané e-mailovým serverem příjemce, které vás informují o tom, že se něco pokazilo.
Pokud se vám e-mailový server příliš často vrací, může začít filtrovat všechny vaše zprávy do spamu. Pokud se zvýší počet míra odskočení, může to být jen tím, že máte příliš mnoho zastaralých e-mailů. Rychlé ověření vám může pomoci dostat se na přijatelnou úroveň. míra odskočení snadno.
Budete se také moci vyhnout pasti na spam, e-mailové adresy vytvořené speciálně proto, aby se spammeři nedostali do schránek lidí s pokročilými schématy rozesílání e-mailů.
Udržování pověsti odesílatele
E-mailové servery nejsou jediné, kdo hledá špatné e-maily.
Poskytovatelé e-mailových služeb také kontrolují míru odmítnutí. Pokud zjistí, že posíláte příliš mnoho e-mailů na špatné adresy, mohou blacklist vás. To může mít ještě širší důsledky než jen ty. filtrování spamu.
Může se stát, že se vám bude stále více e-mailů vracet, i když budou odeslány na platné adresy v seznamu kontaktů.
Kontrola záchytných e-mailů
Některé e-mailové servery používají univerzální adresy a přijímají všechny e-maily, které nejsou odeslány na platné e-mailové adresy v dané firemní doméně.
S tím jsou spojeny dva problémy.
Zaprvé, catch-all může odeslat tvrdé odmítnutí, přestože e-mail byl přijat.
Za druhé, je pravděpodobné, že nikdo aktivně nečte e-mail, který obdržel. catch-all.
Získání jasnějších metrik e-mailových kampaní
Kromě poškození míry doručení e-mailů mohou špatné e-mailové adresy také způsobit zavádějící metriky e-mailových kampaní.
Můžete například zaznamenat propastně nízkou míru otevření a míru prokliků.
Může to však být jednoduše proto, že polovinu vašeho seznamu tvoří neověřené e-maily.
Úspora peněz
Při ukládání a odesílání na e-mailové adresy vám vznikají náklady na čas i IT zdroje.
Zatímco několik špatných e-mailových adres nebude mít vliv, pokud máte velký problém, můžete zbytečně utratit značné peníze.
Vyčištění seznamů adresátů je dobré pro vaše hospodářské výsledky.
Vymazání dočasných nebo odstraněných adres
E-mailová adresa nemusí být špatná, aby představovala problém.
Mnoho lidí si vytváří dočasné adresy, aby se mohli zaregistrovat, nebo odstraňuje své starší adresy. A jednorázová e-mailová adresa funguje po krátkou dobu, poté nadobro zmizí. Lidé je používají, když nechtějí, aby jejich primární e-mailová adresa byla spojena s novým účtem na nějaké webové stránce.
V obou případech mohou e-maily, které kdysi fungovaly, náhle přestat fungovat.
Aktivním čištěním seznamu se zbavíte všech dočasných adres v seznamu hromadných e-mailů.
Vyhledávání překlepů
V seznamu můžete mít špatné e-mailové adresy, které jsou jednoduše překlepy. Například adresa [email protected] může být napsána jako [email protected] (písmeno "m" je zaměněno za "n").
Důsledný proces ověřování e-mailů dokáže tyto překlepy najít a vyřadit každou neplatnou e-mailovou adresu. Poté je můžete opravit a doručit e-mail tak, jak bylo zamýšleno.
Se správnou sadou nástrojů je kontrola e-mailových adres snadná a časově nenáročná. Vzhledem k tolika výhodám není důvod, proč nezavést strategii ověřování e-mailů.
Kdy ověřovat a kontrolovat e-mailové adresy
E-mailové adresy nemusíte nadměrně ověřovat. Je cenné pravidelně ověřovat seznamy e-mailových adres. Kontrolovat je však třeba pouze v případě, že došlo k zásadní změně v seznamu nebo pokud se potýkáte se špatnými metrikami.
Chcete například ověřit e-mailové adresy při jejich přidání do seznamu. Chcete také zkontrolovat platnost e-mailu pokud je vaše míra odezvy vyšší než 2% nebo máte nízkou míru otevření.
Kromě toho je dobré úklid své seznamy podle pravidelného plánu. Zvažte kontrolu zhruba jednou za měsíc. Pokud máte relativně malý počet e-mailů, můžete to dělat čtvrtletně.
Pokud máte velmi dlouhé seznamy, které se často mění, možná budete potřebovat častější plán pro hromadné ověřování e-mailů.
Upozorňujeme, že seznamy B2B je třeba ověřovat častěji než seznamy B2C.
Jak ověřit e-mailové adresy?
Ověření e-mailové adresy je proces kontroly, při kterém se zjišťuje, zda e-mailová adresa existuje. Když rozesíláte e-maily, chcete, aby byly zaslány skutečné osobě, a ne na neaktuální nebo falešné e-mailové adresy.
Jedním z nejlepších způsobů, jak to zajistit, je zkontrolovat e-mailové adresy v seznamu a ujistit se, že jsou platné.
Ověřování je cenným nástrojem každého e-mailového marketéra. Rozhodnete-li se ověřovat e-mailové adresy ve svém seznamu, můžete eliminovat neplatné adresy a jednorázové e-mailové adresy, což vede ke zlepšení pověsti odesílatele a udržení zdravého e-mailového účtu.
Odesílání e-mailů a správa odmítnutých zpráv
Ověřování e-mailů je jednoduchý způsob, jak zlepšit e-mailovou kampaň a obecně e-mailový marketing. Nejjednodušší způsob ověření e-mailové adresy je jednoduše na ni odeslat ověřovací e-mail. Pokud obdržíte tvrdé odmítnutí, můžete e-mailovou adresu odstranit ze seznamu adresátů.
Jedná se o neelegantní řešení. Může poškodit vaši pověst odesílatele e-mailů, přidat vás na seznamy spamu a pokazit vaše metriky, protože mnoho e-mailů skončí ve složce nevyžádané pošty. Odesílání testovacích e-mailů je lepší než pokračovat v zasílání e-mailů na špatné adresy. Existují však i lepší možnosti.
Přesto byste měli pravidelně kontrolovat měkké a tvrdé odrazy. Je to skvělá příležitost k pročištění seznamu mezi ověřeními a je to zásadní, pokud posíláte hodně studených e-mailů.
Odesílání e-mailů z jiné e-mailové adresy
Dalším postupem je odeslání testovacího e-mailu z falešného účtu. Jedná se o velmi jednoduché a středně rychlé řešení.
Stačí, když se zaregistrujete zdarma a poté odešlete zkušební e-mail.
Vzhledem k tomu, že se jedná o alternativní doménu, můžete do těla e-mailu napsat téměř cokoli. Když obdržíte tvrdé odpovědi, můžete je odstranit ze seznamu e-mailů.
Hlavní výhodou tohoto přístupu je, že je velmi snadný i pro technické začátečníky. Často je však nepřesný, protože nemusíte dostat jasné odpovědi a vaše zprávy mohou být filtrovány do složky spamu.
Kromě toho budete muset sami sledovat odpovědi pomocí tabulky. Pro mnoho obchodníků s e-maily je to příliš časově náročné a frustrující. Nemluvě o tom, že je prostě špatné spamovat schránky příjemců!
Jak ověřit e-mailové adresy bez odeslání e-mailu
Ověření e-mailové adresy bez odeslání skutečného e-mailu je možné, je to však složitý proces a může vyžadovat některé pokročilé techniky.
V této části se budeme zabývat dvěma alternativními metodami: vytvořením vlastního řešení a použitím služby pro ověřování e-mailů, jako je například Bouncer.
Zkontrolujte syntaxi e-mailu
Prvním krokem při identifikaci neplatných e-mailových adres je ověření syntaxe e-mailové adresy.
Platné e-mailové adresy se skládají ze dvou částí: místní části (tj. uživatelského jména) a domény oddělené znakem "@" a používají následující formát: local_part@domain.
Místní část může mít maximálně 64 znaků a může obsahovat:
- velká a malá písmena latinky A na Z a na z
- číslic na 9
- speciální znaky !#$%&’*+-/=?^_`{|}~
- tečka . , neměla by však být na začátku ani na konci místní části a neměla by být vedle jiné tečky.
Doména může být maximálně
- velká a malá písmena latinky A na Z a na z
- číslic na 9
- pomlčka – , neměla by však být na začátku ani na konci části domény.
- tečka . , který se používá k oddělení částí označení domény (subdomény, hlavní domény a domény nejvyšší úrovně).
Tato pravidla by se dala popsat formou regulárního výrazu, který by vypadal následovně:
[a-z0-9!#$%&’*+/=?^_`{|}~-]+(?:.[a-z0-9!#$%&’*+/=?^_`{|}~-]+)*@(?:[a-z0-9](?:[a-z0-9-]*[a-z0-9])?.)+[a-z0-9](?:[a-z0-9-]*[a-z0-9])?
Ping serveru
Dalším krokem v procesu ověřování e-mailu je odeslání dotazu na poštovní server, zda je adresa. je platný.
Tento proces je pomalý, těžkopádný a pro vaši infrastrukturu velmi riskantní, jak jistě víte. Je však poměrně přesný.
Potřebujete nástroj, jako je Telnet v systému Windows nebo PuTTY či nc (netcat) v systému MacOS.
Zde je uvedeno několik jednoduchých kroků potřebných k ověření e-mailové adresy pomocí příkazu ping na e-mailový server:
- Vyhledejte poštovní server pomocí příkazu "nslookup -type=mx", za kterým následuje název e-mailové domény.
To by mělo vrátit několik serverů. - Vyberte jeden z nich a připojte se k němu pomocí Telnetu.
Příkaz pro tuto funkci v systému Windows je "telnet {adresa poštovního serveru} 25."
Příkaz pro tuto funkci je v systému MacOs "nc {adresa poštovního serveru} 25." - Poté pozdravte server zadáním příkazu "EHLO {jméno vaší domény}".
- Nakonec je čas zkontrolovat e-mailovou adresu. Začněte zadáním "mail od:".
- Poté za kód odpovědi zadejte "rcpt na:".
Takto by vypadala komunikace pro doručitelnou e-mailovou adresu:
220 mx.google.com ESMTP h3si7768221lfu.32 - gsmtp
EHLO mydomain.com
250 mx.google.com k vašim službám
mail from:
250 2.1.0 OK h3si7768221lfu.32 - gsmtp
rcpt to:
250 2.1.5 OK h3si7768221lfu.32 - gsmtp
ukončit
221 2.0.0 uzavření spojení h3si7768221lfu.32 - gsmtp
A tady se podívejte, jak by to vypadalo v případě nedoručitelné adresy:
EHLO mydomain.com
250 mx.google.com k vašim službám
mail from:
250 2.1.0 OK l26si4867318ljg.18 - gsmtp
rcpt to:
550-5.1.1 E-mailový účet, na který jste se snažili dostat, neexistuje. Zkuste prosím
550-5.1.1 překontrolování e-mailové adresy příjemce, zda v ní nejsou překlepy nebo chyby.
550-5.1.1 nepotřebná místa. Další informace naleznete na adrese
550 5.1.1 https://support.google.com/mail/?p=NoSuchUser l26si4867318ljg.18 - gsmtp
ukončit
221 2.0.0 uzavření spojení l26si4867318ljg.18 - gsmtp
Při použití této metody je velmi důležité správně rozpoznat odpovědi e-mailového serveru. Důležitými částmi odpovědi serveru SMTP jsou tzv. základní stavové kódy a rozšířené stavové kódy.
Základní stavové a ověřovací kódy se skládají ze tří číslic, přičemž první číslice vyjadřuje, zda je odpověď:
- 2 - pozitivní
- 3 - pozitivní mezistupeň
- 4 - přechodný záporný
- 5 - trvale negativní
Druhá číslice představuje kategorii:
- 0 - syntaxe
- 1 - informace
- 2 - připojení
- 5 - poštovní systém
Zde jsou uvedeny některé běžné stavové a ověřovací kódy a jejich význam:
- 220 - připojeno - připraveno k provozu
- 221 - rozloučení - přenos ukončení služby
- 250 - požadovaná akce je v pořádku a dokončena
- 450 - požadovaná akce nebyla provedena - poštovní schránka může být dočasně zablokována z politických důvodů.
- 500 - syntaktická chyba - příkaz nerozpoznán
- 503 - špatná posloupnost příkazů
- 530 - vyžadováno ověření
- 550 - nedostupná poštovní schránka
- 551 - uživatel není místní
- 552 - překročení úložného prostoru
Pokud často spouštíte kampaně se studenými e-maily, může být tato metoda hromadného ověřování e-mailů poměrně zdlouhavá a těžkopádná.
Použití nástroje pro ověření e-mailu
V mnoha případech je nejlepším způsobem ověření e-mailových adres bez odesílání e-mailů použití nástroje pro ověření e-mailu. Programy pro ověřování e-mailů jsou obzvláště oblíbenou možností pro pravidelné obchodníky s e-maily a další osoby, které jsou zvyklé posílat mnoho e-mailů.
Nástroj pro ověření e-mailu automatizuje proces kontroly platnosti e-mailu. Jediné, co musíte udělat, je poskytnout svůj seznam adresátů. Používání nástrojů pro kontrolu e-mailů má několik výhod:
Přesné: Nejdůležitější je, že nástroje pro ověřování e-mailů bývají velmi přesné. Můžete si být jisti, že vaše konečné poštovní seznam má pouze platné adresy.
Rychlost: V porovnání s dotazováním na server je přístup založený na nástroji velmi rychlý. Navíc nemusíte provádět žádnou práci s kontrolou e-mailových adres. Stačí nahrát seznam a nechat systém udělat zbytek. Potřebujete odeslat tisíce chladných e-mailů najednou? Máme pro vás podporu.
Podpora: Výrobci ověřovacích nástrojů, jako je Bouncer, znají e-mailový marketing a ověřování. Mohou vám poskytnout podporu, kterou u jiných možností nedostanete.
Soulad s nařízením GDPR (Pokud si vyberete Vyhazovač): Ne každý nástroj je v souladu s GDPR, ale Bouncer ano! Pokud podnikáte v Evropské unii, je důležité mít systém, který je v souladu s těmito zákony, abyste ochránili pověst odesílatele e-mailů a nemuseli platit vysoké pokuty.
Nejrychlejší a nejjednodušší možností je použití nástroje pro ověření e-mailových adres. Pro zaneprázdněné digitální marketéry, kteří posílají spoustu studených e-mailů, je to nutnost.
Výhody používání nástroje pro ověřování e-mailů oproti internímu řešení
Hromadné ověřování e-mailových adres pomocí nástroje Bouncer
Ověření e-mailové adresy je nezbytnou součástí úspěšné e-mailové marketingové kampaně. Pomocí nástroje Bouncer můžete snadno a rychle hromadně ověřovat e-mailové adresy. A co víc, je v souladu s nařízením GDPR.
Zjistěte více o ověřování e-mailových seznamů ještě dnes. Díky této výkonné funkci můžete využívat všechny výše uvedené výhody a další. Je čas začít ověřovat své seznamy e-mailů!
Chodíte až sem, takže jste pravděpodobně odborník na e-maily. Pokud hledáte nové příležitosti, můžete se podívat na stránky společnosti Jooble. e-mailový specialista pracovních míst v mém okolí.
Pokud chcete ověřit platnost e-mailové adresy, použijte nástroj Bouncer - nejjednodušší na použití, a přesto. nejvýkonnější platforma pro ověřování e-mailů. Založte si bezplatný účet a vyzkoušejte si ho před nákupem se 100 kredity zdarma! Pokud chcete ověřit další e-mailové adresy, placené plány začínají již na $8 měsíčně!
Závěrečné shrnutí
Pokud chcete být v e-mailovém marketingu úspěšní, je ověření e-mailu nezbytné. Odesílání zpráv na smazané, špatně napsané nebo dočasné e-maily nejenže poškodí váš hospodářský výsledek, ale zničí pověst odesílatele. Nástroj pro ověřování e-mailů vám pomůže nejen zlepšit metriky e-mailového marketingu, ale také celkový zisk.
Zaregistrujte se k bezplatnému účtu Bouncer ještě dnes a zjistíte, jak můžete rychle a snadno ověřit stovky tisíc e-mailů. Stačí přidat seznam e-mailových adres a my vám ukážeme, které z nich je třeba odstranit s laserovou přesností!
Často kladené otázky
Jaký je nejlepší způsob ověření e-mailové adresy?
Jak je uvedeno níže, existuje několik způsobů, které fungují. Nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem je však použití online validátorů e-mailů, jako je například Bouncer. Umožní vám rychle validovat stovky a tisíce e-mailů namísto jakékoli ruční práce.
Mohou nástroje pro ověřování e-mailů ověřovat adresy Gmailu?
Ti dobří mohou. Pomocí nástroje Bouncer můžete ověřovat e-maily Gmailu a hluboké záchytné e-maily, čímž zajistíte, že vaše seznamy neobsahují dočasné e-mailové adresy, zastaralé adresy a nic s překlepem nebo chybou.
Mohu ověřit e-mail, aniž bych odeslal odchozí e-maily?
Můžete to udělat pomocí nástroje, jako je Bouncer. Nemusíte posílat jediný e-mail, abyste provedli jakékoli ověření - o vše se postaráme za vás.