Krátký průvodce běžnými e-mailovými adresami pro zachycení spamu

Bře 5, 2019
7

Již několikrát jsme se zmínili, že mezi spammery a poskytovateli internetových služeb probíhá každodenní válka. Tato válka nutí poskytovatele internetových služeb přijímat další opatření v boji se zloduchy. Jednou z nejsilnějších zbraní, které používají, jsou spamové pasti (známé také jako honeypoty). Bohužel se do těchto pastí mohou chytit i legitimní odesílatelé, a to ricochetem.

V tomto článku vám vysvětlíme, co to jsou, jak fungují a jak se jim vyhnout.

E-mailová past - Co je to past na spam?

Doručená pošta a blacklist poskytovatelé používají pasti na spam k zachycení škodlivých odesílatelů. Vypadá jako skutečná e-mailová adresa, ale ve skutečnosti nepatří skutečné osobě a nepoužívá se k žádné formě komunikace.

Pasti na nevyžádanou poštu jsou nástrojem, který poskytovatelé internetových služeb (ISP) a poskytovatelé e-mailových služeb používají k identifikaci a monitorování nevyžádané pošty. Existují dva typy spamových pastí: původní a recyklované. Primární spamové pasti jsou e-mailové adresy, které byly vytvořeny speciálně pro zachycení nevyžádaných e-mailů, zatímco recyklované spamové pasti jsou neplatné e-mailové adresy, které byly kdysi aktivní, ale již se nepoužívají. Tyto pasti nejsou zveřejňovány na webových stránkách ani poskytovány jednotlivcům, takže je pro odesílatele obtížné je identifikovat. Odesílatelé, kteří posílají na tyto adresy, pravděpodobně posílají na seznam e-mailových adres, které byly sestaveny bez povolení, známý také jako seznam kontaktů, a mají špatnou pověst odesílatele.

Odesílání do spamové pasti může vést k tomu, že doména odesílatele bude označena jako zdroj nevyžádané pošty, což povede ke snížení míry doručení a vyšší pravděpodobnosti, že e-maily budou odeslány do složky nevyžádané pošty příjemců. Poskytovatelé internetových služeb a poskytovatelé služeb ESP používají tyto pasti k identifikaci a blokování IP adres, které odesílají velké množství nevyžádané pošty, a také falešných adres, falešných domén a IP adres, které používají spammeři. Chcete-li se vyhnout tomu, abyste se dostali do spamové pasti, je důležité pravidelně monitorovat a úklid seznamy e-mailových kontaktů a buďte opatrní na všechny e-mailové adresy, které se zdají být podezřelé nebo falešné. Spamové pasti jsou metodou používanou k odhalování a trvalému zařazení na černou listinu odesílatelů e-mailů, kteří používají neetické praktiky, jako je používání zakoupených seznamů nebo vyškrabávání e-mailových adres z webů. Obětí těchto pastí se mohou stát i odesílatelé s dobrými úmysly, pokud nevědomky získají seznam falešných nebo odmítnutých e-mailových odběratelů. Je důležité vždy získávat e-mailové adresy metodami opt-in, abyste se vyhnuli špatným zprávám, že skončíte na černé listině.

E-mailová past - nevyžádaná pošta se může stát vaší noční můrou

Existuje vysoké riziko, že jste již odeslali e-mail do honeypotu a ani si to neuvědomujete. Pasti na spam slouží pouze k identifikaci a chytání spammerů, kteří používají neetické e-mailové praktiky. Tyto pasti jsou často nastaveny tak, aby přijímaly e-maily a sledovaly míru doručení, a pokud je zjištěn tvrdý odraz, je odesílatel označen jako spammer. Pokud například společnost odešle e-mail na adresu pasti, kterou zřídila antispamová organizace, bude označena jako spammer a její zprávy nemusí být doručeny jejím kontaktům. Abyste se do těchto pastí nedostali, je důležité před odesláním e-mailů vždy získat povolení a aktualizovat seznam kontaktů. Pro antispamové organizace budete vypadat jako spammer, ale pravděpodobně jste se o svůj seznam nestarali dobře nebo jste při sběru e-mailů použili nesprávné postupy. I jedna spamová past na vašem seznamu může být pro vaši pověst a doručitelnost e-mailů fatální. Vše závisí na typu pasti. A věřím, že už víte, že pokud vaše reputace klesá, vaše e-maily skončí ve spamových schránkách a můžete se dostat na černou listinu. Jedním slovem - noční můra e-mailových marketérů!

Spamová past na vašem seznamu - jak to?

Abyste si uvědomili, jak se jeden z nich může dostat do vašeho mailing listu, musíte se nejprve seznámit s různými typy pastí, které v současné době poskytovatelé internetových služeb používají. V této části se budeme zabývat těmi nejběžnějšími, nicméně pokud byste se chtěli do tohoto tématu ponořit hlouběji, podívejte se na a úplný seznam vytvořila Laura Atkinsová, odbornice na doručitelnost e-mailů a majitelka společnosti World to the Wise.

  • Nedotčené pasti - skryté e-mailové adresy zveřejněné na veřejných webových stránkách. Běžný uživatel je nikdy neuvidí, mohou je shromažďovat pouze lidé, kteří používají nesprávné metody sběru, tj. škrabání webu pro cokoli, co má formát e-mailu. Pokud jste si někdy koupili/pronajali seznam nebo sami scrapovali webové stránky, existuje velmi vysoké riziko, že na něm máte nedotčenou past.
  • Recyklované pasti- neaktivní a opuštěné e-mailové adresy, které kdysi patřily skutečným lidem a později byly poskytovatelem schránky převedeny na past. Po určité době nečinnosti poskytovatelé schránek e-maily deaktivují (například Gmail a Outlook po 270 dnech a AOL již po 90 dnech).

Jakmile na takovou adresu odešlete e-mail, obdržíte tvrdé odmítnutí, což je v podstatě konečné oznámení o odstranění ze seznamu. Pokud se o svůj seznam dobře staráte, odstraníte všechny hard bouncing adresy co nejdříve. Existují však lidé, kteří svým bouncům nevěnují pozornost a budou spamovou past rozesílat dál. Brzy už nebudou dostávat tvrdé odrazy, místo toho se dostanou pod radar poskytovatele internetových služeb jako špatně se chovající odesílatelé. Tento přístup byl navržen s cílem najít a potrestat nezodpovědné odesílatele.

Bohužel existují způsoby, jak do seznamů kontaktů dostat spamové pasti, za které nesete odpovědnost. Mohou se vám přihlásit uživatelé, kteří se na vaší stránce přihlásili k odběru nebo se přihlásili ke zkušební verzi s falešnou nebo omylem (nebo ne) chybně zadanou e-mailovou adresou, což mohou být nešťastně nastražené pasti. A co hůř - někdo, kdo není vaším fanouškem, nebo dokonce konkurent může během procesu registrace záměrně použít e-mailovou adresu s pastí na spam.

Jak opravit své procesy, abyste se vyhnuli spamovým pastem?

Abyste si udrželi dobrou pověst odesílatele a nedostali se do pasti spamu, je důležité používat osvědčené postupy pro e-mailový marketing a dávat si pozor na všechny e-mailové adresy, které se zdají být podezřelé nebo falešné. Abychom se vyhnuli spamovým pastem, musíme nejprve pochopit, jak se mohou dostat na náš seznam, a zlepšit možné díry ve strategii, abychom zabránili proniknutí spamových pastí.
Důležité! Pokud jste se provinili používáním špatných emarketingových praktik, existuje snadný první krok k nápravě...

Už to nikdy nedělejte, vy zlobiví psanci, a zbavte se svých poštovních seznamů, než bude na záchranu pozdě! (Dobře, možná to trochu přeháním, ale opravdu chci, aby to vyznělo).

Nejčastěji se honeypoty dostanou do vašich seznamů buď během registrace, nebo tam již jsou, a to v segmentu neaktivních odběratelů. Zaměřme se proto na tyto dva úhly pohledu:

  • Postup registrace:

Nikdy si nekupujte e-mailový seznam
Může být plný pastí, které čekají jen na vás! Ale to není jediný důvod, proč byste takové seznamy neměli používat, přečtěte si náš předchozí článek na toto téma. zde.

Použijte double-opt in
Pokud je e-mail potvrzen, znamená to, že e-mailová adresa je skutečná a skutečně se za ní skrývá osoba, která by mohla mít zájem o váš produkt. Obchodníci s e-maily mohou zabránit tomu, aby se dostali do pasti spamu, tím, že budou při shromažďování e-mailových účtů používat proces dvojitého přihlášení a pravidelně čistit své seznamy e-mailových adres.

Ověřování pomocí nástroje Bouncer v reálném čase
Integrujte svou vstupní stránku s naším rozhraním API v reálném čase, abyste zachytili překlepy a neexistující e-mailové adresy dříve, než se dostanou na váš seznam.

  • Správa seznamů:

Pokud se odrazil, odstraňte ho!
Vždy odstraňte ze svého seznamu všechny e-maily, které se těžce odrazily! Udělejte to dříve, než se z něj stane past na spam. Kromě toho jej zařaďte na blacklist/suppression list, abyste měli jistotu, že jej již znovu nezískáte nebo nepoužijete v další kampani.

Sledujte svůj neaktivní segment
Ty, které jsou již delší dobu neaktivní, nepřinesou žádnou další hodnotu pro návratnost investic do vaší kampaně, ale mohou zvýšit riziko, že budou zachyceny. Nelitujte se s nimi rozloučit!

Pokud se obáváte, že by se na vašem seznamu mohla nacházet past na spam, musíte se důkladně podívat na kvalitu svého seznamu. Bohužel na internetu nenajdete seznam honeypots, který byste mohli použít k porovnání a odstranění odběratelů. Budete muset měřit zapojení svého seznamu. E-maily, které jsou uvedeny v položce kliknutí nebo otevření, jsou pravděpodobně slušné. Pokud tedy věnujete čas správě neaktivních odběratelů, s největší pravděpodobností seznam od pastí vyčistíte. Můžete také spustit kampaň na opětovné zapojení a požádat lidi, aby potvrdili svůj zájem o zasílání obsahu od vás. Ti, kteří vám neodpoví/kliknou nebo neotevřou e-mail, mohou být podezřelí - stáhněte je.

Bouncer jako ochrana před spamem?

Ano, nejedná se o překlep - náš nástroj vás před spamovými pastmi plně neochrání!
Sledujeme je pouze pro naše interní účely a neposkytujeme o nich žádné informace našim zákazníkům. Ve skutečnosti máme smíšené náplně ohledně spamových pastí.

Z jednoho pohledu by tato funkce byla pro zákazníky opravdu užitečná, protože by je chránila před škodlivými agenty. S čímž bychom rozhodně rádi pomohli.
Na druhou stranu by to mohlo přilákat zákazníky, kteří potřebují vymazat své seznamy, což by bylo v rozporu s našimi antispamovými zásadami.
A opravdu se snažíme být v souladu s našimi hodnotami a posláním.

Někteří naši konkurenti tvrdí, že jsou schopni rozpoznat spamovou past, někteří tvrdí, že je není možné ověřit, protože dobrá spamová past není navržena tak, aby ji bylo možné rozpoznat, a je možné identifikovat pouze staré spamové pasti. Pravdou je, že dobrá past na spam/honeypot se nezveřejní a ty, které je možné odhalit, jsou s největší pravděpodobností již zastaralé. Dostatečně dobrým řešením by mohlo být poskytování některých informací o spamových pastích, ale nebyli bychom schopni zajistit, že je odhalíme všechny.

Slyšeli jsme o způsobech ověření past na spam, ale tyto metody jsou velmi blízké hackování a my dáváme přednost lehké straně síly.

Pokud však budete dodržovat osvědčené postupy, které jsme zmínili v předchozích odstavcích, a navíc svůj seznam proženete přes Bouncer, abyste našli nedoručitelné e-mailové adresy dříve, než se z nich stanou pasti, s největší pravděpodobností od nich zůstanete čistí!

Ať je váš seznam vždy čistý, angažovaný a slušný!

Čáry a tečky