Īss ceļvedis par biežāk sastopamajām surogātpasta lamatām e-pasta adresēs
Jau vairākkārt esam minējuši, ka ikdienā notiek karš starp surogātpasta sūtītājiem un interneta pakalpojumu sniedzējiem. Šis karš liek interneta pakalpojumu sniedzējiem veikt papildu pasākumus cīņā ar ļaundariem. Viens no spēcīgākajiem ieročiem, ko viņi izmanto, ir surogātpasta slazdi (pazīstami arī kā medus punkti). Diemžēl arī likumīgi sūtītāji var nokļūt šajās lamatās, izmantojot rikošetu.
Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kas tie ir, kā tie darbojas un kā no tiem izvairīties.
E-pasta lamatas - kas ir surogātpasta lamatas?
Iesūtne un melnais saraksts pakalpojumu sniedzēji izmanto surogātpasta slazdus, lai notvertu ļaunprātīgus sūtītājus. Tā izskatās kā īsta e-pasta adrese, taču patiesībā tā nepieder reālam cilvēkam un netiek izmantota nekādai saziņai.
Surogātpasta slazdi ir rīks, ko izmanto interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP) un e-pasta pakalpojumu sniedzēji, lai identificētu un uzraudzītu surogātpasta vēstules. Pastāv divu veidu surogātpasta lamatas: tīras un pārstrādātas. Nepārstrādātas surogātpasta lamatas ir e-pasta adreses, kas izveidotas īpaši, lai uztvertu nevēlamus e-pastus, savukārt pārstrādātās surogātpasta lamatas ir nederīgas e-pasta adreses, kas reiz bijušas aktīvas, bet vairs netiek izmantotas. Šīs lamatas netiek publicētas tīmekļa vietnēs un netiek izsniegtas privātpersonām, tāpēc sūtītājiem ir grūti tās identificēt. Sūtītāji, kas sūta uz šīm adresēm, visticamāk, sūta uz e-pasta adrešu sarakstu, kas ir izveidots bez atļaujas, pazīstams arī kā kontaktu saraksts, un tam ir slikta sūtītāja reputācija.
Sūtot uz surogātpasta slazdiem, sūtītāja domēns var tikt atzīmēts kā surogātpasta plūsmas avots, kā rezultātā samazinās piegādes ātrums un palielinās iespēja, ka e-pasta vēstules tiks nosūtītas uz saņēmēju surogātpasta mapi. Interneta pakalpojumu sniedzēji un interneta pakalpojumu sniedzēji izmanto šīs slazdošanas ierīces, lai identificētu un bloķētu IP adreses, kas sūta lielu daudzumu surogātpasta, kā arī viltus adreses, viltus domēnus un IP, kurus izmanto surogātpasta sūtītāji. Lai izvairītos no nokļūšanas surogātpasta lamatās, ir svarīgi regulāri uzraudzīt un sakopt e-pasta kontaktu sarakstus un piesardzīgi izturieties pret e-pasta adresēm, kas šķiet aizdomīgas vai viltotas. Surogātpasta slazdi ir metode, ko izmanto, lai atklātu un pastāvīgi iekļautu melnajā sarakstā e-pasta sūtītājus, kuri izmanto neētisku praksi, piemēram, izmanto pirktus sarakstus vai vietnes, kurās tiek meklētas e-pasta adreses. Pat labticīgi sūtītāji var kļūt par šo slazdu upuriem, ja viņi neapzināti iegūst viltotu vai atteikušos e-pasta abonentu sarakstu. Ir svarīgi vienmēr iegūt e-pasta adreses, izmantojot opt-in metodes, lai izvairītos no nepatīkamām ziņām par nonākšanu melnajā sarakstā.
E-pasta slazds - Spama slazdi var kļūt par jūsu murgu
Pastāv liels risks, ka jau esat nosūtījis e-pasta vēstuli uz medus poti un pat nenojaušat, ka esat to izdarījis. Surogātpasta slazdi kalpo tikai un vienīgi tam, lai identificētu un notvertu surogātpasta sūtītājus, kuri izmanto neētisku e-pasta praksi. Šīs lamatas bieži tiek uzstādītas, lai saņemtu e-pasta vēstules un uzraudzītu piegādes rādītājus, un, ja tiek konstatēts spēcīgs atteikums, sūtītājs tiek apzīmēts kā surogātpasta izplatītājs. Piemēram, ja uzņēmums nosūta e-pasta vēstuli uz slazdu adresi, ko izveidojusi pret surogātpasta organizācija, tas tiks atzīmēts kā surogātpasta izplatītājs, un tā vēstules var netikt piegādātas kontaktpersonām. Lai izvairītos no nokļūšanas šādās lamatās, ir svarīgi vienmēr saņemt atļauju pirms e-pasta vēstuļu nosūtīšanas un regulāri atjaunināt kontaktu sarakstu. Organizācijām, kas cīnās pret surogātpasta izplatīšanu, jūs izskatīsieties pēc surogātpasta izplatītāja, taču, iespējams, neesat labi rūpējies par savu sarakstu vai izmantojis nepareizu e-pastu vākšanas praksi. Pat viens surogātpasta slazds jūsu sarakstā var būt liktenīgs jūsu reputācijai un e-pasta piegādes iespējām. Viss ir atkarīgs no slazda veida. Un, manuprāt, jūs jau zināt, ka, ja jūsu reputācija kļūst zema, jūsu e-pasta vēstules nonāks surogātpasta kastītēs, un jūs varat tikt iekļauts melnajā sarakstā. Vienvārdsakot - tas ir e-pasta mārketinga murgs!
Spama slazds jūsu sarakstā - kā tas ir iespējams?
Lai saprastu, kā viens no tiem varētu nokļūt jūsu adresātu sarakstā, vispirms jums būs jāuzzina par dažādiem slazdiem, ko pašlaik izmanto interneta pakalpojumu sniedzēji. Šajā daļā mēs aplūkosim visbiežāk sastopamos, tomēr, ja vēlaties padziļināti izpētīt šo tēmu, pārbaudiet a visaptverošs saraksts izveidojusi Laura Atkins, e-pasta piegādājamības eksperte un uzņēmuma World to the Wise īpašniece.
- Nevainojami slazdi - slēptās e-pasta adreses, kas publicētas publiskās tīmekļa vietnēs. Parasts lietotājs tās nekad neredzētu, tās var savākt tikai cilvēki, kas izmanto nepareizas datu vākšanas metodes, t. i., tīmeklī meklē visu, kam ir e-pasta formāts. Ja esat kādreiz iegādājies/iznomājis sarakstu vai pats skrāpējis tīmekļa vietnes, pastāv ļoti liels risks, ka tajā ir neskarts slazds.
- Pārstrādātas lamatas- neaktīvas un pamestas e-pasta adreses, kas kādreiz piederējušas īstiem cilvēkiem, bet vēlāk pastkastes nodrošinātājs tās pārveidojis par slazdiem. Pēc noteikta neaktivitātes laika saņemšanas pakalpojuma sniedzēji deaktivizē e-pasta adreses (piemēram, Gmail un Outlook pēc 270 dienām, bet AOL - tikai pēc 90 dienām).
Kad nosūtīsiet e-pastu uz šādu adresi, saņemsiet "hard bounce", kas būtībā ir galīgais paziņojums par tās izņemšanu no saraksta. Ja jūs labi rūpēsieties par savu sarakstu, jūs pēc iespējas ātrāk dzēsīsiet visas adreses, kas saņem "hard bouncing". Taču ir cilvēki, kuri nepievērš uzmanību savām atteiktajām adresēm un turpinās sūtīt surogātpasta vēstules. Drīz vien viņi vairs nesaņems "hard bounce", tā vietā nonāks interneta pakalpojumu sniedzēja redzeslokā kā ļaunprātīgi uzvedīgi sūtītāji. Šī pieeja tika izstrādāta, lai atrastu un sodītu bezatbildīgus sūtītājus.
Diemžēl ir veidi, kā jūsu kontaktu sarakstos ievietot surogātpasta slazdus, kas ir jūsu atbildībā. Var gadīties, ka lietotāji, kas parakstās uz jūsu lapu vai pierakstās izmēģinājumam ar viltotu vai nejauši (vai ne) kļūdaini ierakstītu e-pasta adresi, var kļūt par slazdiem, kas, par nelaimi, var būt slazdi. Vēl sliktāk - kāds, kas nav jūsu darba cienītājs, vai pat konkurents var apzināti izmantot surogātpasta lamatas e-pasta adresi, lai reģistrēšanās procesa laikā.
Kā noteikt procesus, lai izvairītos no e-pasta surogātpasta slazdiem?
Lai saglabātu labu sūtītāja reputāciju un neiekristu surogātpasta lamatās, ir svarīgi izmantot e-pasta mārketinga paraugpraksi un uzmanīgi izturēties pret e-pasta adresēm, kas šķiet aizdomīgas vai viltotas. Lai izvairītos no surogātpasta lamatām, vispirms ir jāsaprot, kā tās varētu nokļūt mūsu sarakstā, un jānovērš iespējamās nepilnības stratēģijā, lai nepieļautu surogātpasta lamatām izkļūt cauri.
Svarīgi! Ja esat vainīgs sliktas e-mārketinga prakses izmantošanā, ir viegls pirmais solis, lai to labotu...
Nekad vairs to nedariet, jūs, nerātnais noziedznieks, un atbrīvojieties no saviem adresātu sarakstiem, pirms ir par vēlu tos glābt! (Labi, varbūt es nedaudz pārspīlēju, bet tiešām vēlos, lai mans viedoklis būtu skaidrs.)
Visbiežāk medus pikšķernieki jūsu sarakstos nonāk vai nu reģistrēšanās laikā, vai arī tie jau ir jūsu neaktīvo abonentu segmentā. Tāpēc pievērsīsimies šiem diviem aspektiem:
- Reģistrēšanās process:
Nekad nepērciet e-pasta sarakstu
Var būt pilns ar slazdiem, kas gaida tevi! Bet tas nav vienīgais iemesls, kāpēc nevajadzētu izmantot šādus sarakstus, izlasiet mūsu iepriekšējo rakstu par šo tēmu. šeit.
Izmantot dubultā opt in
Ja e-pasta vēstule ir apstiprināta, tas nozīmē, ka e-pasta adrese ir īsta un aiz tās patiešām slēpjas persona, kuru varētu interesēt jūsu produkts. E-pasta mārketinga speciālisti var izvairīties no nokļūšanas surogātpasta slazdā, izmantojot dubultās pieteikšanās procesu e-pasta kontu vākšanai un regulāri tīrot savus e-pasta sarakstus.
Reāllaika verifikācija ar Bouncer
Integrējiet savu mērķlapu ar mūsu reāllaika API, lai atpazītu pārrakstīšanās kļūdas un neeksistējošas e-pasta adreses, pirms tās nonāk jūsu sarakstā.
- Sarakstu pārvaldība:
Ja tas atlēca, noņemiet to!
Vienmēr izņemiet no saraksta jebkuru e-pastu, kas ir grūti atteikts! Dariet to, pirms tas kļūs par surogātpasta lamatām. Turklāt ievietojiet to savā melnajā sarakstā/izslēgšanas sarakstā, lai pārliecinātos, ka jūs to vairs atkārtoti nesaņemsiet vai neizmantosiet nākamajā kampaņā.
Uzmanieties par savu neaktīvo segmentu
Tie, kas jau kādu laiku ir neaktīvi, nesniegs nekādu papildu vērtību jūsu kampaņas INI, bet var palielināt risku tikt pieķertiem. Nevajag žēl atvadīties!
Ja esat noraizējies, ka jūsu sarakstā jau varētu būt surogātpasta slazds, jums būs rūpīgi jāpārbauda sava saraksta kvalitāte. Diemžēl internetā jūs neatradīsiet medus pikšķerētāju sarakstu, kuru jūs varētu izmantot, lai salīdzinātu un izņemtu tos no saviem abonentiem. Jums būs jāmēra sava saraksta iesaistīšanās. E-pasti, kas ir uzskaitīti zem klikšķināšanas vai atvēršanas, visticamāk, ir pieklājīgi. Tāpēc, ja veltīsiet laiku savu neaktīvo abonentu pārvaldībai, visticamāk, sarakstu attīrīsiet no slazdiem. Varētu arī veikt atkārtotas iesaistīšanās kampaņu, lūdzot cilvēkus apstiprināt savu interesi saņemt saturu no jums. Tie, kas neatbildēs/neatbildēs/neatvērs jūsu e-pastu, var būt aizdomīgi - noņemiet tos no saraksta.
Bouncer kā aizsardzība pret surogātpasta slazdiem?
Jā, tā nav pārrakstīšanās - mūsu rīks pilnībā nepasargās jūs no surogātpasta slazdiem!
Mēs tos uzraugām tikai savām iekšējām vajadzībām un nesniedzam nekādu informāciju par tiem saviem klientiem. Patiesībā mums ir dažādi viedokļi par surogātpasta slazdiem.
No vienas puses, šī funkcionalitāte būtu ļoti noderīga klientiem, lai pasargātu tos no ļaunprātīgiem aģentiem. Mēs noteikti labprāt palīdzētu.
No otras puses, tas varētu piesaistīt klientus, kuriem ir nepieciešams izmazgāt savāktos sarakstus, kas būtu pretrunā mūsu pretsurogātpasta politikai.
Mēs patiešām cenšamies ievērot savas vērtības un misiju.
Daži mūsu konkurenti apgalvo, ka spēj pamanīt surogātpasta slazdus, daži apgalvo, ka tos nav iespējams pārbaudīt, jo labs surogātpasta slazds nav paredzēts pamanīšanai, un ir iespējams identificēt tikai vecus surogātpasta slazdus. Patiesība ir tāda, ka laba surogātpasta lamatas/medus lamatas netiek publicētas, un tās, kuras ir iespējams atklāt, visticamāk, jau ir novecojušas. Tas varētu būt pietiekami labs risinājums, lai sniegtu zināmu informāciju par surogātpasta lamatām, bet mēs nevarētu nodrošināt, ka mēs tās visas pamanīsim.
Mēs esam dzirdējuši par veidiem, kā pārbaudīt surogātpasta lamatas, bet šīs metodes ir ļoti tuvas hakeru darbībai, un mēs dodam priekšroku vieglajai spēka pusei.
Tomēr, ja ievērosiet iepriekšējos punktos minēto labo praksi un papildus palaidīsiet savu sarakstu, izmantojot Bouncer, lai atrastu nepiegādājamās e-pasta adreses, pirms tās tiek pārvērstas slazdos, visticamāk, jūs no tām paliksiet tīrs!
Lai jūsu saraksts vienmēr ir tīrs, iesaistīts un kārtīgs!