Колко често трябва да почиствам списъка си с имейли?

май 31, 2020
8

Поддържането на вашия списък с имейли в чисто състояние е от съществено значение за дейността ви по изпращане на имейли, но вие вече знаете това! Най-често точно след въпроса, "Защо трябва да почиствам списъка си с имейли? идва "Колко често трябва да почиствам списъка си?.

И въпреки че отговорът на този въпрос е много по-сложен, е необходимо да планирате дейностите по проверка на списъка в пощенския си календар възможно най-скоро, ако искате да запазите пощенската си кутия поставяне първокласно.

Ако искате да прочетете повече за хигиената на списъците с имейли, Изтеглете нашия доклад за хигиената на имейл списъка за 2024 г.!

Съдържание

Защо трябва да проверявам списъка си повече от веднъж?

За съжаление сред търговците съществува погрешно схващане, че след като списъкът ви е проверен, с почистването на списъци е свършено за дълго или дори завинаги. Не! Адресите в списъка ви остаряват постоянно!

Изчислено е, че над 20% от всички имейли изтичат всяка година! Ето защо почистването на списъците трябва да бъде повтаряща се дейност, която да извършвате през определен период от време. В тази статия ще се опитаме да ви помогнем да разберете какво може да означава "конкретен период" във вашия случай и защо инструмент за проверка на имейли като Bouncer може да ви помогне да не попадате в папката за спам.

Колко често трябва да почиствате списъците с имейли?

При търсене в интернет на най-добър имейл проверка на честотата, най-често повтарящите се отговори бяха "толкова често, колкото е необходимо" или "на всеки 3 месеца". Това изобщо не е полезно, тъй като е твърде общо и не отчита всички компоненти на качеството на данните.

Невалидните имейл адреси могат да причинят много проблеми на доставчиците на имейл услуги, както и на вашите получатели: много оплаквания от спам, ниска степен на доставка на имейли, провалени имейл кампании, неангажиран списък с контакти...

Честотата на проверката на имейли трябва да се основава главно на три фактора:

Колко често изпращате кампанията си?

Необходимостта от валидиране на имейли зависи пряко от честотата на изпращане на имейли. Ако изпращате кампанията си само на всеки 4 месеца (или повече), тогава ще ви бъде препоръчано да проверявате списъка си преди всяко изпращане.

Ако обаче изпращате имейли на получателите си всеки месец или по-рядко, трябва да го правите периодично, но може да не е необходимо да го правите преди всяка кампания. Когато провеждате редовни маркетингови кампании по електронна поща, се нуждаете и от редовни услуги за проверка на електронна поща.

Грешки като капани за спам или грешки в синтаксиса в списъка ви могат да се случат и на най-добрите, а крайният резултат е понижена степен на ангажираност. Редовният процес на проверка помага значително тук.

Методът, който използвате за събиране на имейли

Един от аспектите, които влияят върху качеството на списъците ви с имейли, е фактът, че те стават невалидни с течение на времето, но друг важен компонент е броят на грешно въведените или фалшивите имейл адреси, които събирате от формулярите за регистрация.

Може да използвате двойно включване (абонатът трябва да потвърди своя абонамент като кликнете върху връзката в имейл съобщението от вас) или еднократно включване. Освен това можете да добавите проверка на имейл адреса в реално време към формуляра за събиране на имейли, при което адресът се проверява в момента на въвеждане.

Двойно включване с проверка на имейл в реално време - това е най-сигурният метод за събиране на имейли, тъй като предотвратява регистрациите с грешно въведени имейли., домейни за еднократна употреба, невалидни адреси и др. Освен това ви дава потвърждение, че лицето, което се е регистрирало, наистина е използвало входяща кутия, до която има достъп, така че се интересува от вашата стойност.

Единично включване с проверка на имейл в реално време - предотвратява грешките и електронната поща за еднократна употреба, но абонатът може да използва пощенска кутия, до която дори няма достъп.

Двойно включване - тя няма да спре регистрациите с временни имейли, които обикновено са валидни до 72 часа. Повечето доставчици на електронна поща ги пропускат.

Единично включване - на практика събирате всичко - от регистрации с временни пощенски кутии, грешки с "дебел пръст" до регистрации с невалидни имейл адреси.

Видове списъци с имейли, които използвате: B2B или B2C

Ако предложението за стойност на вашия бизнесът е насочен към други компании, ще трябва по-често да почиствате списъците си с имейли. Това е така, защото списъците с имейли на B2B са склонни да изтичат по-често от тези на B2C. Хората сменят работата си, поради което имейлите, които са били валидни в последната ви кампания, сега може да се откажат.

В B2C, където клиентите използват личните си имейли, е по-стабилно, често един имейл адрес, който имаме, остава с нас в продължение на десетилетия, въпреки че хората сменят фамилиите си, преминават към различни доставчици на пощенски кутии и т.н. По-вероятно е зад имейл адреса да стои реален човек и не трябва да използвате верификатори на имейли толкова често, колкото в B2B.

От друга страна, тези клиенти е също толкова вероятно да използват временни имейл адреси във формулярите ви за регистрация, което е моментът, в който API в реално време е много полезен.

Допълнителна информация

Ако давате някакъв безплатен подарък при регистрацията (безплатно пробна версия, pdf, електронна книга, съвети или друг магнит за клиенти), моля, имайте предвид, че някои хора могат да злоупотребят с вашата щедрост и да използват невалидни/временни имейли, за да получат съдържание без да оставяте истинския си адрес. Ако случаят е такъв, може би трябва да почиствате списъка си по-често.

Оптимална честота на проверка на имейл за B2C и B2B

В таблиците по-долу можете да намерите предложения за прогнозни периоди:

Колко често се проверява списък B2C?
 

 
Колко често трябва да проверявате списъка B2B за лоши имейли?
 

Както можете да видите от таблицата по-горе, ако използвате само един opt-in за събиране на вашите B2B имейли и изпращате кампанията си всяка седмица, тогава рискът от събиране на грешно въведени имейли + изтичане на други имейли в списъка е толкова голям, че може да се наложи да проверявате списъка си дори на всеки две седмици!

От друга страна, ако изпращате имейли всеки месец до вашия списък B2C, събрани с двойна регистрация, можете да проверка на имейл валидност на всеки 3 месеца, а репутацията на вашия подател трябва да бъде защитена от висока процент на отскок.

Как да почистя списъка си с имейли?

Най-добрият начин да премахнете невалидните имейли от списъка си (т.е. тези, които ще генерират твърд отказ) е да използвате проверка на имейли като Bouncer.
 

 
Bouncer помага да подобрите степента на доставяне на имейли, като премахва всички видове лоши имейл адреси: остарели имейл адреси за еднократна употреба, спам капани, универсални адреси, дублирани имейли и др. Нашият валидатор на имейли е един от най-точните в индустрията - 99% и повече.

Инструментите за проверка на имейли са предназначени за откриване на лоши имейли, без да изпращат съобщения до адресите. Използвайки такива, не рискувате репутацията си на изпращач и съответно възможността за доставяне на имейли. Проверката на имейли в насипно състояние може да намали броя на върнатите имейли и да подобри цялостната ефективност на маркетинговите ви усилия по имейл.

Може да извършите някои дейности по почистване на списъци сами, като например премахване на спам адреси или такива с неправилен формат, но почистването на списъци от типа "направи си сам" обикновено отнема много време и не е толкова ефективно, колкото използването на проверка на имейл.

Ръчното проверяване на целия списък за намиране на валидни имейл адреси може да отнеме дни или седмици. От друга страна, процесът на проверка на имейли ви помага да откриете валидни адреси за няколко минути за средностатистически списък.

Кога трябва да проверя списъка си?

Вече знаете колко често трябва да проверявате списъка си и как да го правите, но кое е най-подходящото време за това? Отговорът тук е прост: възможно най-близо до началото на кампанията ви!

Тъй като имейлите са склонни да изтичат с течение на времето, списък, проверен преди две седмици, днес може да доведе до няколко трудни откази. Ето защо препоръчителният срок за почистване на списъка е до 72 часа преди изпращането.

Можете също така да използвате проверка в реално време за вашата програма за електронна поща. Инструменти като API на Bouncer ви позволяват да добавите част от кода към вашия уебсайт и веднага щом някой добави имейл в полето на регистрационната форма, Bouncer може да ви каже дали адресът е добър или не.

Това ви помага да премахнете временните, остарелите и неактивните имейл адреси, без да си мръднете пръста. Тази услуга за почистване на списъци с имейли първо покрива основите: проверява за синтаксис на имейла и след това продължава да проверява дали адресът е активен и се използва.

Чрез премахване на рискови имейл адреси в точката на въвеждане с нашия API за валидиране на имейли можете да намалите броя на отказите на имейли и да заобиколите филтрите за спам с лекота.

Кратко обобщение на рисковете от това да не поддържате списъците си с имейли чисти

Оценяваме, че повечето от вас разбират ползите от поддържането на всички списъци с имейли чисти и знаят колко често да почистват списъците си с имейли, но за тези от вас, които са попаднали на тази статия и не знаят - ето нашето кратко обобщение, само за вас.
 

изпращане на имейли

 
Като търговец на имейли основната ви цел е да се уверите, че кампаниите ви попадат в пощенските кутии, за които са предназначени. Списък, който не е чист и здрав, създава много проблеми, които могат да повлияят на това.

На свой ред спадът в доставките ви директно увеличава процент на отскок, а това е наистина лоша новина за рейтинга на изпращача ви, тъй като Доставчиците на интернет услуги и техните сървъри оценяват вашите домейн и започнете да поставяте нежеланите черни знаци върху имейл адреса From.

Това са елементите, които наистина трябва да избягвате, и затова сме тук, за да ви помогнем.

Да се уверите, че процентът на отпадане е възможно най-нисък, е едно от основните предимства на чистия списък.

Свързаните с това ползи, които ще постигнете, са разликата между успешното изпращане на кампанията и възвръщаемост на инвестициите в имейл маркетинг:

  • намалени разходи за маркетинг
  • намалени оплаквания от спам и по-малко неактивни абонати
  • здравословен рейтинг на изпращача
  • по-висока честота на отваряне и кликване сред целевата ви аудитория
  • по-ангажирана аудитория, която чете маркетинговите ви съобщения.

Имайки предвид всичко това, ще видите, че е наложително да поддържате тези списъци чисти, но също така и да знаете колко често да почиствате даден списък с имейли.

Може ли Bouncer да ми каже дали трябва да проверя списъка си?

Въпреки че получихте доста добри съвети и инструкции в тази статия, може би все още не сте сигурни дали това е правилният момент да проверите списъка си. И за такива дилеми Bouncer разполага с точния инструмент, който ще ви помогне да вземете лесно решение: безплатен инструмент за вземане на проби за проверка на имейли!

Необходимо е само да качите списъка си в нашата платформа и въз основа на малка (произволно избрана) извадка ще ви предоставим оценка на отскока на конкретния списък. Въз основа на това можете или да оставите списъка си непочистен, тъй като оценката на отказите е супер ниска, или да продължите с валидирането на имейли.

С безплатния инструмент за вземане на проби за проверка на имейли на Bouncer трябва да можете лесно да разберете колко често трябва да почиствате списъка си с имейли.

Регистрирайте се днес и проверете първите си 100 имейла напълно безплатно!

Линии и точки